380 738 258 info@detskydomovhp.cz

Výstup na Špičák 1221 m n. m. 30. 3. 2019

Výstup na Špičák 1221 m n. m. 30. 3. 2019
 
Krásné slunečné dopoledne v sobotu lákalo k výletu do přírody. Vyrazili jsme v 10 h ráno směr Boletice na nejvyšší vrchol v okolí. Šlo se v počtu 11 výletníků od 3 do 17 let.
 
Na samotný vrchol jsme dorazili po 3 hodinách stoupání s jednou malou přestávkou. Z rozhledny byla vidět jaderná elektrárna, Alpy a rozhledna Knížecí stolec. Na vrcholu se projevili naši parkouristé, kteří na kovové konstrukci (která před rokem 1987 sloužila jako rušička Svobodné Evropy) předváděli své kousky. Jsou to tudíž rekordmani v předvádění parkouru v největší nadmořské výšce v Čechách! Na vrcholu byl sice ve stínu sníh, ale na sluníčku jsme se vyhřívali a dojídali svačiny. Blízko tajemné skály našel nejmenší z nás Kubík poklad v podobě čokoládových mincí. Ochotně se rozdělil s ostatními dětmi. Dále už naše kroky vedly směrem dolů, malým okruhem kolem Kapradince panenskou přírodou. Cestou jsme potkali několik krásných zvířat, ale také krále lesa velikého jelena.
 
Na Dětský domov jsme dorazili po 16 h. Celkem jsme urazili 15, 5 km. Všem se výlet moc líbil, máme spousty fotek a zážitků.
 
Za vysokohorské turisty a parkouristy Solfronk Zdenek.