1

Výletní plavba parníkem 28.9. 2018

Výletní plavba parníkem 28.9. 2018
Státní svátek jsme v Dětském domově oslavili trochu netradičně. Naskytla se nám možnost, plout parníkem po Lipně! Počasí nám přálo, byl to překrásný den, jehož zakončení plavbou parníkem jsme si opravdu užili všichni. Ale, teď hezky popořádku. Parník Adalbert Stifter doplul v 16 hodin pro nás až do H. Plané, nalodili jsme se a byl celý jen pro nás.

Děti si vyzkoušely spodní krytou i vrchní odkrytou palubu. Na horní sice foukal vítr, ale o to lepší podívaná to byla. Malé děti se střídaly u cvičného kormidla, kolemjdoucí na cyklostezce nám mávali, rybáři rovněž. V Černé se konal závod plachetnic, tak si každý našel svého favorita a fandili jsme. Doplulo se až na úroveň Kovářova, vidět byl i Vítkův hrádek. Potom pan kapitán provedl otáčecí manévr a plulo se zpět, cestou jsme trochu litovali, že není přístavní molo na ostrově Tajvan, průzkum tohoto ostrova by mnohé lákal! Plavba trvala hodinu a půl, byla to nevšední podívaná a zajímavá zkušenost.

Nyní už víme spoustu věcí o parníku, kde jsou ty malé ostrůvky, proč jsou kde bóje, kde je Lipno nejširší, kde zasahuje až do Rakouska a mnohé další! Pan Andrle, coby manažer plaveb nám přislíbil, že na jaře bychom mohli naplánovat něco podobného! Už se tedy moc těšíme!

Plavby se zůčastnily všechny děti z Dětského domova, vychovatelé, organizátoři a za ty všechny bychom rádi poděkovali společnosti ROSENBERGER – Lipno – Line, spol. s r.o., jmenovitě pak majitelům, rodině Dorn-Fussenegger!
Za budoucí námořníky napsal Solfronk Zdenek.