1

Vánoce na Šumavě 2023

Vánoce na Šumavě 2023

Děti v našem dětském domově prožily Vánoce plné pohody a klidu. Adventní neděle si zpestřily vystupováním na lidových trzích v Nové Peci, Černé v Pošumaví a na akci Památníku Adalberta Stiftera v Horní Plané.        

Letos nám dokonce přálo i počasí, a tak si děti mohly užít zimní zábavu na sněhu. Jezdily na sáňkách, postavily sněhuláka a vyrobily sněhové anděly. Některé děti se také vydaly do nedalekého ski areálu v Lipně nad Vltavou, kde se účastnily lyžařského kurzu.

Na Štědrý den děti společně ozdobily stromeček a pomohly dospělým s přípravou slavnostní večeře. Všem našim podporovatelům bychom přáli vidět výbuchy dětské radosti a štěstí, když došlo na rozbalování dárků. Potěšilo nás, že mezi dárky, které si děti přály, byly například i knihy, sportovní potřeby a hudební nástroje. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem, kteří dětem pomohli prožít nezapomenutelné sváteční chvíle.

 

Zejména bychom chtěli poděkovat panu Jaromíru Bůbalovi ze Statku U Medvěda v Nové Peci, za organizaci Adventního jarmarku a také všem řemeslníkům a účinkujícím, kteří přispěli svou účastí.

https://statekumedveda.cz/

Dále bych chtěl poděkovat organizátorům a dárcům sbírky Daruj hračku a Strom splněných přání, kteří dětem plnili přání, o kterých se jim ani nesnilo.

A nakonec také panu Tomášovi Čuprovi a Blažejovi Kožárovi, kteří v posledních předvánočních dnech na vlastní náklady vybudovali na zahradě dětského domova workoutové hřiště.     

 

S příchodem nového roku přejeme všem zdraví a štěstí.

 

Mgr. Jan Urban, ředitel DD, ZŠ a ŠJ Horní Planá