Tématický den - šikana

Šikana
Další tematický den, který proběhl na naší škole koncem října, se zaměřil na velmi žhavé téma současné doby a tím je šikana. Žáci se formou prezentace na interaktivní tabuli seznámili s vysvětlením, co to je šikana, jejími projevy. Ale také jaké jsou prvotní signály a následky, kam až šikana může dojít, co dělat v případě, že se s něčím podobným setkají. Žáci zhlédli několik krátkých filmů na toto téma. Ve svých třídách poté vyplnili anketu a zkusili vytvořit myšlenkovou mapu s pojmy, týkající se šikany. Začátkem listopadu ještě navštívili naši školu odborníci z Policie ČR, kteří doplnili vědomosti o další fakta. Tímto jim ještě jednou velmi děkujeme.
Šikana je na některých školských zařízeních velkým problémem, odhalit ji a vyšetřit, je velmi složité a proto prevence a dobrá informovanost mezi žáky je důležitá. Jsme rádi, že naše škola si může s čistým svědomím říci, že nemáme s šikanou problém, tak ať to tak zůstane.
Mgr. Maliňáková G.

Pavel 7. třída: „Kdyby mi někdo něco dělal, hned bych to řekl, nebojím se.“
Dominik 7. třída: „Já vím co je šikana, když se třeba někdo posmívá, bere vám vaše věci a tak. Paní policajtka byla drsná a video taky.“
Lenka 8. třída: „Dobré bylo video, to byla pravda, já bych to všechno hned řekla paní učitelce.“