1

Šumavská 30

Děti z dětského domova na Šumavské 30
Dne 3. února 2017 se vydala skupinka dětí z dětského domova zdolávat svahy na prestižní 5. ročník závodu v klasickém běhu na lyžích v Nové Peci. Děti nevynechaly jediný ročník závodů a i letos se na závody moc těšily.

Zapálením ohně našimi olympioniky běžcem Pavlem Bencem, který získal se štafetou bronzovou olympijskou medaili na ZOH v Calgary v roce 1988 a zlatým olympijským medailistou ve sportovní střelbě z malorážky z LOH v Mexiku v roce 1968 Janem Kůrkou byl v 11.00 hod. závod zahájen.

Za slunečného počasí se děti vydaly zdolávat dobře připravenou trať, obklopenou překrásnou zasněženou šumavskou přírodou. Na trati bojovaly s velkou konkurencí, převážně z jihočeských lyžařských škol. Medaile však tentokrát visely hodně vysoko. I přes to, že na ně naše děti nedosáhly, patří jim poděkování za vzornou reprezentaci našeho města.

Děkujeme Márii, Martině, Jennifer, Marcele Absolonovým, Jaroslavu a Václavu Boučkovi, Danu Ďurišovi. Jejich bojovnost na trati a snahu o dosažení co nejlepších výsledků ocenil zejména olympionik Pavel Benc.

Už v roce 1898 Hrabě Pier de Kubertén, který položil základy novodobých olympijských her prohlásil, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Už teď se těšíme na další ročník závodu..
Ing. Stanislav Rada