Splněné dětské sny

Splněné dětské sny

Snem většiny dětí, sportovně nadaných holek a kluků, je zahrát si fotbal a zatrénovat s profesionálními fotbalisty na pořádném stadionu. Ve středu 16. 10. se skupince dětí z našeho dětského domova tento sen splnil. Od desáté hodiny dopolední shlédly náročný trénink reprezentantů Dynama České Budějovice, aby se již o hodinu později samy na hřišti zapojily do intenzivního tréninkového procesu. Svými střelami na branku vyzkoušely kvalitu brankářů. Některým dětem se i podařilo brankáře překonat. Sami prvoligoví hráči dokázali u dětí ocenit fyzickou zdatnost, snahu a kvalitu střelby.

Po náročném tréninku se děti přemístily do útrob stadionu, kde si měly možnost prohlédnout zázemí profesionálních fotbalistů. Kabiny, vířivky, posilovna, masážní stoly a další služby pro fotbalisty jsou vybaveny na špičkové úrovni. K dosažení kvalitních výsledků je však nejdůležitější samotný kolektiv hráčů a ten v Českých Budějovicích opravdu je. O tom nás ostatně přesvědčili hráči v následujícím ligovém kole, když dokázali na „horké“ půdě Sigmy Olomouc zvítězit.

Na autogramiádě se měly děti možnost zeptat fotbalistů Tomáše Sivoka, Jaroslava Drobného, Jiřího Kladrubského a Petra Javorka na jejich fotbalové začátky, jejich životní prohry a vítězství. Po obdržení drobných dárků děti opouštěly stadion Dynama namotivované do vlastních sportovních výkonů a někteří i s tajnou touhou stát se také profesionálními fotbalisty.

Jménem našeho dětského domova děkujeme Nadačnímu fondu Jihočeské naděje za zprostředkování setkání se sportovci, profesionály, partou prima kluků, jejichž současným cílem je hrát kvalitní prvoligový fotbal. My všichni slibujeme, že jim budeme držet palce a svými hlasivkami je podporovat při domácích mistrovských utkáních.

Hoši děkujem!

Za DD Horní Planá Ing. Stanislav Rada, Mgr. Cyril Nováček