1

Recyklohraní

RECYKLOHRANÍ
aneb zapoj svoji fantazii a šikovné ruce a vyrob si hračku z odpadového materiálu všeho druhu

Tento projekt byl vytvořen dle ročního plánu Environmentální výchovy. Děti si na svých RS sbíraly obaly, krabičky, láhve – zkrátka odpad všeho druhu a společně se svými vychovateli si vyrobily hračky či dekorace. Že dětem nechyběly nápady ani fantazie dokazují hračky, které z odpadu vytvořily.
Nejmenší děti z RS 3 si vytvořily zamilované loutky z roliček od toaletního papíru, na RS 4 zase zpívající mašinku s písničkou „My přírodu chráníme, proto odpad třídíme“. Děvčata z RS 5 se těší na léto a vytvořily sluníčko z alobalových ruliček a chlapci dokonalé popelářské auto A.S.A.
6.RS použila nejvíce PET lahví, z nichž vyrobili sněhuláka, vázu s květinami, letadlo, pavouka, penál na pastelky a nechyběl ani robot. Robota vyrobili i chlapci ze 7. RS, přidali i vláček a psa z krabiček. Děti ze 7. RS použily odpadový materiál i k zimní výzdobě – láhev od okurek, z níž vytvořily zimní vílu a obnošené ponožky, z nichž umotaly sněhuláky. Největším překvapením byli „jako živí“ Bart a Líza Simpsonovi vytvoření z PET lahví od dětí z RS 9.
Všechny hračky se dětem moc povedly a jsou vystavené ve společných prostorách horní budovy DD.