První postupové zkoušky v kulečníku

V září minulého roku se rozběhl kroužek kulečníku (poolu) v Dětském domově v Horní Plané, který je součástí projektu ČMBS (Českomoravského billiardového svazu) “Kulečník do škol”, zaměřený na děti a mládež. Peníze na realizaci projektu poskytl ČOV (Český olympijský výbor na činnost dětí a mládeže. Z poskytnutých peněz jsou zakoupeny kulečníkové stoly a děti jsou vedeny licencovanými trenéry ve vybraných školách. Následně jsou zapojovány do soutěží ČMBS.

Dne 14.3.2016 se uskutečnily první postupové zkoušky v kulečníku v Dětském domově v Horní Plané pod hlavičkou ČMBS a pod vedením Evy Maškové.
Zkoušek se zúčastnilo 5 dětí z 8, které kroužek navštěvují.Erika Kováčová, Valérie Kováčová, Dominika Cínová, Martin Schonkypl a Vítek Kováč. Zkoušky se konaly ve třech dovednostních cvičeních. Rovnosti strku, protažení strku a trefení koule. Děti měly 5 pokusů. Pro úspešné vykonání zkoušek musely zvládnout rovnost strku na 80 , protažení strku na 100  a trefení koule také na 100 . Až na lehkou nervozitu a pár malých chybiček, všechny děti vykonaly zkoušky úspešne a odměnou jim bylo nové tágo a postup do další tréninkové úrovne.

Při konání Olympijského parku Rio-Lipno 2016, bude možnost zahrát si společně s dětmi z kroužku a naučit se pár nových strků.

… tento článek napsala Ing. Eva Mašková, která ve svém volnu, bezúplatně, ochotně a s maximálním nasazením každý týden trénuje naše děti a žáky, děkujeme.