1

PROMĚNA - POD ZÁŠTITOU MISS VERONIKY KAŠÁKOVÉ

AKCE – PROMĚNA – POD ZÁŠTITOU MISS VERONIKY KAŠÁKOVÉ

Veronika Kašáková coby bývalá Miss se velmi intenzivně zabývá charitou a pomocí dětem v Dětských domovech. Záměrně, poněvadž sama se svým bratrem v tomto zařízení několik let vyrůstala. Pořádá přednášky, má různé programy zaměřené na děti z dětských domovů, píše autobiografické knížky. Snaží se pomáhat kde se dá. Jednou z jejích akcí je proměna vybrané dívky, které se po celý den, v Praze věnují profesionálové z řad modelinku.

18.9.2017 se takovéto proměny zúčastnila i jedna dívka z našeho zařízení – Sandra Převrátilová. Do Prahy na smluvené místo jsme dorazily kolem 10-té hodiny,kde si Sandru hned převzala sama Veronika. Uvedla ji do prestižního kadeřnického salonu, kde nejdříve spolu natočily krátký rozhovor, poté Sandru posadila do křesla kadeřníka. Kadeřník Sandře vlasy oživil podzimní barvičkou, malinkato přistřihl konečky, byť s tím Sandra moc nesouhlasila. Vlasy vyfénoval a vyžehlil do hladka. Najednou přede mnou stála jiná osoba a to byly ,,jen vlasy,,. Vlasová proměna – dokonalá. Všichni zúčastnivší byli velice mile překvapeni touto proměnou. A to byl teprv začátek. Následovala cesta do fotografického ateliéru, kde Sandru líčila profi vizážistka, která ji zároveň oblékla do velmi slušivého loooku.

Pak už byl jen krůček od toho, vyzkoušet si pozování (jako modelka) před fotografem. Fotografování bylo pro Sandru velmi náročné, občas i krkolomné. Pozy, postoje, světlo, vítr ve vlasech a obličeji nebylo zrovna z nejpříjemnějších. Ale povedlo se vše zvládnout a fotky, které vznikly, jsou toho jen důkazem. Krása!!!

Po focení následoval další natáčecí rozhovor. Tentokráte bylo otázkou, jak se proměna zdařila a jak je Sandra spokojená se svou novou vizáží.

Třešničkou na dortu bylo to, že veškeré oblečení, obuv,ve které se Sandra fotila, si vezla domů, navíc jí bude zasláno album z celé proměny a CD s rozhovory plus natáčením celého dne. A aby toho nebylo málo, vezla si domů dvě kosmetické tašky, plné kosmetiky.

Veroniko, moc Vám děkujeme za uskutečnění snu, byť aspoň na chvíli se mohou dívky stát modelkou, užít si příjemný den a zvednout si sebevědomí.

Vlaďka Puritscherová