Nejmilejší koncert - setkání DD ve Včelné 23.4.2016

V sobotu 23. 4. 2016 se jako každý rok konalo setkání Dětských domovů ve Včelné. Záštitou byl Dětský domov Boršov nad Vltavou pod vedením pana ředitele Mgr. Kouřila. Organizace byla na výtečnou. Každý Dětský domov se prezentoval vystoupením v jakékoliv kategorii, ať to byla taneční, recitační, sólový zpěv nebo hudební.
I my, Dětský domov Horní Planá jsme se s důkladnou pečlivostí, horlivostí a pílí připravovali na toto již zmíněné setkání. Pod vedením paní Urbanové a tety Vlaďky si děti trénovaly zvolený obor. Malé děti s tetou Vlaďkou nacvičovaly, nástup na soutěžní plochu sálu Jede vláček motoráček, a poté se děti představily ,, Mravenčí ukolébavkou,,. Děti byly převlečené za mravenečky, aby byly autentické. Už při nástupu s ,,vláčkem,, nám všichni tleskali do rytmu, což děti rozradostnilo
a při ,,ukolébavce,, daly do svého vystoupení vše. Nepředstavitelnou radost navýšilo ještě víc ocenění a pamětní medaile na tento pro nás úspěšný den.
Velké děti pod vedením paní Urbanové měly natrénovaný tanec ve skupině (Erika, Dominika, Adéla a Petr). Děti byť měly trému, tento úkol zvládly na výbornou. I když v této kategorii nebyly oceněny (ale hezké páté místo – konkurence byla veliká a těžká), den si užily. V taneční skupině sice oceněny nebyly, ale v tanečním páru, kdy Dominika s Petrem tančili latinu, tam už se ocenění dočkali. A nejen ocenění, ale i velikého potlesku, což bylo pro nás všechny velkou radostí a možná i pýchou, že máme takto šikovné a pohyblivě nadané děti.
Po celý den se bylo na co koukat. Všechny domovy, které se zúčastnily, měly opravdu velmi hezké, nápadité a různorodé vystoupení. Užili jsme si tento den úplně všichni jak vychovatelé, tak i děti.
Právem můžeme být pyšní na naše děti, protože nejen svým vystoupení, svojí prací, ale i chováním předčily ostatní domovy.
Děti, které obsadily druhé místo v malé jevištní scéně:
Ivánek Absolon, Míša Absolonová, Maruška Absolonová, Ruda Hospodářský.

Třetí místo v tanci latina, obsadili: Petr Oráček s Dominikou Cínovou

Další vystupující:
Adéla Nanárová, Erika Kováčová, Dominika Cínová, Petr Oráček.

Vlaďka Puritscherová
vychovatelka