Mistrovství republiky juniorů v 8 ball!

Mistrovství republiky juniorů v 8 ball!
Na konci ledna proběhlo v Maple Pool Club Pardubice MR juniorů v kulečníkové disciplíně 8 ball, kde se utkalo 25 nejlepších juniorských hráčů ČR.
Tři sourozenci Kováčovi – Erika, Valérie a Vítek, které hrají pod klubem BC Metropol ČB, nás skvěle reprezentovali, i když jim do party chyběl Martin Schönkypl z důvodu nemoci.
Díky pravidelné přípravě, dřině a času dětí i trenérky Maškové Evy, jsou tak hráči schopni důstojně obstát v konkurenci, nebo se v ní alespoň neztratit.
Vzájemné duely, které určil los, byly mnohdy nemilosrdné, ale i možný neúspěch hnal každého paradoxně kupředu, učil a ukazoval, jak být soustředěnějším i taktičtějším třeba hned v dalším utkání.
Osobně musím vyzdvihnout disciplinovanost a férovost hry, kterou kulečníková pravidla každého hráče učí. Ono např. přiznat se k faulu, když víte, že protihráč nic stejně neviděl, je pro některé dosti velkým osobnostním posunem. Podání ruky a popřání pěkné hry protihráči už jen dotváří celkovou gentlemanskou atmosféru.

Valérie: „Myslela jsem, že vypustím duši, hrála jsem během pěti hodin asi šest duelů. Byli tam skvělí hráči, super zkušenost.“

Vítek: „Nad každým strkem jsem přemýšlel, rozbolela mě pak už hlava a cestu zpátky jsem prospal.“

Erika: „Líbilo se mi tam, byli tam dost dobří hráči a my mezi nimi :-)“

Poháry jsme nechali vítězům, my si odváželi mnohem víc.
Jana Šlechtová za Dětský domov