Lyžařské jarní prázdniny

Jarní prázdniny v termínu 6. 3. – 10.3. 2017 ztrávily děti z Dětského domova na šumavském Zadově

Většina dětí z našeho Dětského domova ztrávila jarní prázdniny u svých rodičů, babiček, dědečků, sourozenců. Ty co zůstaly u nás, určitě nelitovaly. Ztrávily díky našim sponzorům celý týden na lyžích na nedalekém šumavském Zadově.

Jelikož některé z dětí poprvé v životě stály na lyžích, byla jejich radost z lyžování vidět na jejich rozzářených očích. První dny pobytu nastoupily do lyžařské školy, kde pod vedením zkušených instruktorů zvládaly základy lyžování jako je zatáčení, brzdění, pravidla jízdy na skutečné sjezdovce.

Po dvou dnech ztrávených v lyžařské škole vyrazily děti na pořádnou sjezdovku. Zde začaly lyžovat pod vedením svými vychovatelů, kteří nešetřili slova chvály. I přes několik počátečních pádů děti zvládaly jízdy na sjezdovce způsobem zkušených lyžařů.

Radostí pro nás, vychovatele byl pohled na děti, které se přijely naučit základům lyžování a odjížděly z areálu Zadova jako zkušení lyžaři. Jejich chování a pohyb na sjezdovce byl příkladem pro ostatní lyžaře. Vidět lyžovat malého Ivana Absolona, Michalku Absolonovou či Michala Kříže byla pro nás, vychovatele, velkou odměnou.

Na závěr bychom chtěly poděkovat hlavně těm, bez kterých by tyto děti základy lyžování a pobyt na horách vůbec nepoznaly. Děkujeme sponzorům: Engel strojírenská, spol. s r.o., Pivovar EGGENBERG.

Také děkujeme Penzionu Oliver, který dětem poskytl pernamentky do bazénu ve Frymburku.

Ing. Stanislav Rada