1

Loučení s rallye sezónou

Děti z DĚTSKÉHO DOMOVA si užily „Loučení s rallye sezónou“.

V sobotu 8. 10. byly děti z dětského domova v Horní Plané pozvány na úžasný akční den na Hrdoňově. Organizace programu předsedou ÚAMK Automotoklubu Rallye Lubošem Šalátem, Jiřím Venušem, dále pak Pavlem Kacerovským, Ing. Karlem Machem, jezdci – otcem a synem Janečkovými a dalšími, zajišťovala atraktivnost a zábavu po dobu celého odpoledne. Den přizpůsobený dětským účastníkům se nesl v duchu rallye, na své si však přišli i dospělí. Ono svést se v závodním autě s profesionálem za volantem, kde marně během jízdy sešlapujete neexistující brzdový pedál, je nezapomenutelný zážitek nejen pro děti – umocnění prožitku zajišťovala profesionalita a nasazení všech zainteresovaných. Soutěžní disciplíny, auta na ovládání i ta opravdová, možnost bazénu, či jen konverzace a odpovídání na nekonečné dětské otázky i to naplnilo den, který tak trochu připomínal pro všechny organizátory rychlostní zkoušku. Volný, bohatý raut v Hotelu Fontána byl milým prostředníkem k uspokojení chutí, či k doplnění sil před jízdou. Chlapi, děkujeme Vám!

Petr 15 let napsal: Mně se líbili stanoviště, které pro nás ti pánové vymysleli, neznal jsem dřív značky aut, teď už mohu machrovat. A jízda v rallye autě? Super (a na plínku)

Dominika 14 let napsala: Mně se líbila jízda, auto řídil profík Janeček, už ho mám na INSTA. Byla zima, ale hezky pro nás všechno připravili. Mňam, a ten raut.

Jennifer 10 let: Den se mi líbil, všichni jsme v soutěžích vyhráli ceny.

Petr 16 let: Jezdil jsem si s modelem Subaru na ovládání, to se mi líbilo. V závoďáku jsem se fakt i bál.

Mgr. Jana Šlechtová