1

Kulečníkový turnaj - Školský pohár 2016 Praha

V září minulého roku se v DD a ZŠ – Horní Planá rozběhl kroužek kulečníku (poolu), který je součástí projektu ČMBS (Českomoravského billiardového svazu) “Kulečník do škol”, zaměřený na děti a mládež. Peníze na realizaci projektu poskytl ČOV (Český olympijský výbor na činnost dětí a mládeže. Z poskytnutých peněz jsou zakoupeny kulečníkové stoly a děti jsou vedeny licencovanými trenéry ve vybraných školách. Následně jsou zapojovány do soutěží ČMBS.

Dne 14.3.2016 se uskutečnil první ročník ŠKOLSKÉHO POHÁRU, Švýcarský systém na 4 kola (Disciplína: Zkrácená “Osmička” jen s menším počtem koulí – 9, které se staví do diamantu. Hra začíná rozstřelem a končí potopenou osmičkou, hra se vyhodnocuje podílem potopených koulí). Naši reprezentanti, nastoupeni ve slušivém dres code B – Martin Schönkypl, Dominika Cínová, Erika, Vítek a Valérie Kováčovi a Teodor Toman byli rovnocennými soupeři pro účastníky ze všech koutů republiky. Jsou skvělým kolektivem s vybraným chováním, které je při kulečníku nedílnou součástí hry. Snaha a vážnost, se kterou se pouštěli do zápasů, byla úctyhodná, hráli, jak nejlépe uměli.
Podporou našemu týmu byla především jejich trpělivá trenérka Ing. Eva Mašková – ač aktuálně kojící maminka, je pro naše biliardové učence kvalitním trenérem, morální podporou i vzorem předávajícím vlastní dlouholeté zkušenosti. Děkujeme.
Medaile, diplom a zkušenost byla odměnou pro každého.
Od září rádi přivítáme nové zájemce.
Při konání Olympijského parku Rio-Lipno 2016, bude možnost zahrát si společně s dětmi z kroužku a naučit se pár nových strků.
za DD, ZŠ a ŠJ Jana Šlechtová