380 738 258 info@detskydomovhp.cz

Drakiáda

Drakiáda v našem domově je již tradiční akcí. Po dlouhé době děti měly za úkol vyrobit draky, které budou nejenom na „parádu“ a usmívat se či mračit na chodbách našeho zařízení, ale budou i létat. Všechny děti projevily zájem a vynaložily velké úsilí při výrobě svých draků. Do této soutěže se zapojilo všech pět rodinných buněk a dne 17. října se přišly se svými draky pochlubit na louku nad zahrádky zde v Horní Plané.

Porota hodnotila vizáž každého draka, jak vysoko draci vyletí a který drak vydrží v oblacích nejdéle. Děti si tento den mohly změřit síly ve vytrvalostním běhu, jelikož nám nefoukal žádný vítr a tudíž děti musely draky na oblohu dostat svou zručností, trpělivostí a rychlostí.

Nejlépe ze všech obstál Jirka K. z RB 4, kterému drak létal téměř sám. Druhý létal se svým drakém Tomáš B. z RB 3 a jako třetí dostal na oblohu a nechal proletět svého draka „mezi mraky“ Vítek K. z RB 7. Někteří draci při svých vzletech a pádech bohužel toto krásné slunečné odpoledne nepřežili, za to děti si užily spoustu legrace a adrenalinu.