1

Dětský den jako žádný jiný

Dětský den jako žádný jiný: Děti z našeho dětského domova v Horní Plané pořádají Cestu kolem světa na Windy Pointu

V neděli 4.6. ve 14:00 se na Windy Pointu v Černé v Pošumaví uskuteční jedinečná akce – den dětí s názvem Cesta kolem světa. Ale tentokrát nebudou naše děti jen pasivními účastníky, ale hlavními organizátory! Rozhodly se totiž, že připraví program pro děti z blízkého i dalekého okolí.

Projekt Hrdina z děcáku, který stojí za touto akcí, má za cíl pomoci dětem z dětských domovů rozvíjet své talenty a pracovat na svých silných stránkách. A jak to udělat lépe, než se postavit do role organizátorů a ukázat, co všechno dokážou a zboří zažité steretypy o tom, co znamená být “z děcáku”.

Můžete se těšit odpoledne plné her, soutěží a vystoupení. Ale to není vše! Cestou kolem světa se děti naučí něco nového o každé zemi a zároveň se budou moci bavit a smát se spolu.

Za projektem stojí Soňa Dobiášová, zakladatelka online kurzů angličtiny pro samouky Jazyko.cz a jazykové školy Jazykovka Krumlov, která se s dalšími dobrovolníky jednou měsíčně věnuje dětem v Horní Plané. Jejich snem je vytvořit prostor, kde se děti mohou realizovat a růst, a kde se stanou nejen hrdiny svého života, ale i inspirací pro ostatní.

Tato akce je pro děti zcela zdarma a všichni jsou srdečně zváni. Přijďte se pobavit, podpořit malé hrdiny a procestovat svět!