1

Děti z dětského domova si užívaly prázdnin

Většina dětí z našeho domova trávila prázdniny u svých rodičů, sourozenců, babiček, dědečků. Ty, co zůstaly u nás, určitě nelitovaly. Strávily totiž týdenní pobyty na přehradě ve Vranově nad Dyjí a v rekreační oblasti Hamr na jezeře nedaleko Liberce.
Na přehradě ve Vranově nad Dyjí si děti užívaly sluníčka a sportů v duchu blížící se olympiády v Rio de Janeiru v Brazílii. Seznámily se z historií olympiád, připomněly si naše zimní i letní olympijské medailisty. S chutí se samy vrhly do sportování. Na zdejších plážích si vyzkoušely ať už vodní sporty, tak třeba jednotlivé disciplíny atletiky jako je hod koulí, oštěpem, skoky do dálky, běhy na různé vzdálenosti.
Na konci pobytu byly odměněny medailemi, poznaly pocity vítězství i hořkosti porážek, tak jak to chodí i v běžném životě..
Navštívily jsme také krásné zdejší zámky Vranov, Bítov
V Hamru na jezeře nedaleko Liberce se děti věnovaly převážně in line bruslení na zdejších tratích. Také navštívily mnoho zdejších zajímavostí a památek jako je vysílač Ještěd či zříceninu hradu Děvín. Na jezeře si užily též koupání na zdejší pláži, na které se také pohyboval i herec Jaroslav Marvan ve známém filmu Dovolená s Andělem.
V Liberci jsme navštívily Centrum Babylon – zábavný a kongresový komplex nacházející se v centru města Liberec. Babylon nabízí spousty služeb, můžete si zde zajít do restaurace, užít si aquapark, lunapark, laser game, golfový simulátor, bowling, iQPark, labyrint nebo si zajít na wellnes. Zde se naše děti opravdu vyřádily.
Dětem se zde moc líbilo. Nejraději by si pobyty zde prodloužily. Avšak vše jednou končí, blíží se konec prázdnin a děti se opět vrátí do školních lavic, aby se opět zapojily do běžného života na našem dětském domově.

Ing. Stanislav Rada