1

Den plný prevence

Den plný prevence

Dne 1. října 2015 se vydala skupinka děvčat z našeho Dětského domova – Dominika Cínová, Veronika Oračková, Adéla Nanárová, Erika Kováčová a Lenka Šimečková v čele s pani učitelkou Mgr. Kaboňovou do okolí Blanského lesa u Českého Krumlova porovnat své znalosti a dovednosti v mnoha oblastech „prevence“. Soutěžily se svými vrstevníky v oblastech zdravovědy, požární ochrany, krizového centra, přírody – fauny a flóry, pravidel silničního provozu.

Nechyběla ani překážková dráha, střelba ze samopalu a ze vzduchovky, záchrana tonoucího pomocí záchranného raftu na Vyšenském rybníku. Děvčata bojovala statečně, dlouho to vypadalo na pěkné umístění, avšak záchrana tonoucího se nevydařila dle představ a nakonec z toho bylo až 8. místo s minimální bodovou ztrátou na medailové pozice.

Přesto patří našim dětem poděkování za snahu a bojovnost. Poděkování patří též Spolku ČČK v Českém Krumlově v čele s ředitelkou Michalou Podholovou. Soutěž byla pro děti velice přínosná, zdokonalily se ve znalostech v  oblastech, se kterými se denně setkáváme.

Vždyť bez prevence by byl náš život velice těžký, umět si poradit v každé krizové situaci by měl zvládnout každý člověk. A záchrana toho nejcennějšího co máme – lidského života – by se měla stát samozřejmostí pro každého člověka. Nikdy nevíme, kdy my sami budeme potřebovat pomoc druhých a na jejich činech a snaze pomoci, bude záviset náš život.

Mgr. Jana Šlechtová