1

Bezva den s olympijskou vítězkou Evou Adamczykovou

Bezva den s olympijskou vítězkou Evou Adamczykovou

Od hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby dostaly naše děti nabídku, setkat se a absolvovat cyklistkou vyjížďku se známou osobností našeho sportu paní Evou Adamczykovou (Samkovou), a to u příležitosti zahájení provozu nového sportovně relaxačního ČEZ areálu v Českých Budějovicích. Nejprve se děti snažily vzpomenout, “kdo že vlastně ta Eva je” a když to s pomocí nápovědy o zimních sportech a namalovaném knírku pod nosem daly dohromady, tak začaly hledat a ptát se Googlu podrobněji: Kolikrát vyhrála, jaké medaile, jak vlastně vypadá a odkud je. Také jim vrtalo hlavou, proč s ní jedou na kolo v létě, a ne na snowboard v zimě. 

Všichni jsme byli na zvědaví, co a jak se vlastně bude dít. V neděli 23. července, přesně ve 13 hodin se na nás u vchodu do areálu sesypali organizátoři, zástupci Jihočeské televize, zástupkyně Odboru kanceláře hejtmana, lidé z týmu a hlavně očekávaná olympijská vítězka Eva. Po desetiminutovém kalupu, kdy jsme se vyfotili, obdrželi přilby a super kola a jsme se blíže seznámili s Evičkou, která byla velmi milá, její vystupování i chování bylo velice civilní a přirozené. To už jsme seděli na zapůjčených kolech a vyráželi s dalšími dvaceti zájemci o vyjížďku směr Hluboká. Rozhodně jsme se v davu neztratili, jelikož Milan, Honza a Vašek jeli prakticky v čele pelotonu za Evou, která ale průběhu vyjížďky měnila tempo, aby s každým prohodila pár slov. Nakonec to však ale dopadlo tak, že se polovinu vyjížďky Eva držela v družném hovoru s našimi upovídanými děvčaty, Sašou a Andrejkou. Na Hluboké byla malá zastávka, udělali jsme pár fotek se všemi členy týmu. Po návratu se nás opět ujala paní Vandasová z kanceláře hejtmana. Přichystala pro nás příjemné překvapení v podobě zmrzliny, limonád, párků v rohlíku apod., dle výběru každého jednotlivce. 

Příjemnou svačinku oživilo další překvápko, Eva k dětem zcela spontánně přisedla ke stolu a povídala si s nimi o všem možném. Byla moc milá, příjemná a přirozená. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o jejím sportování, o tom jaké úsilí věnuje tréningu, ale i další zajímavé věci z jejího soukromého života, jako třeba to jakého má pejska a kde byla na dovolené. Když nás pak musela opustit a plnit své další povinnosti, mrzelo nás, že povídání s ní skončilo. Ještě nám podepsala kartičky s fotkou a osobním věnováním. Rozloučili jsme se s úsměvem a další fotečkou na památku. Pak jsme ještě důkladně prošli všechna hřiště a užili zábavu, kterou sport park nabízí, včetně vodních hrátek. Na rozloučenou jsme znovu dostali zdarma další dobroty v kiosku a některé děti se šly vykoupat do Vltavy, ostatní zvolili odpočinek na pláži, protože nám přálo i počasí.

Odpoledne s Evou Samkovou bylo příjemné, milé a bezprostřední. Někteří kluci – Vašek, Honza i Milan říkali, že by jeli na kolech rychleji a hlavně delší trasu. Poměření sil s olympijskou vítězkou by pro ně bylo zřejmě velkým překvapením…😉

Tak příště.

Zuzana Hanžlová