Adrenalin na Lipně, 2. ročník

„2. ročník ADRENALIN NA LIPNĚ“

Náš dětský domov pořádal koncem května 2. ročník akce „Adrenalin na Lipně“. Pozvání přijalo 8 dětských domovů, další dvě družstva vytvořili žáci ZŠ Horní Planá, na celkem startujících 13 družstev čekalo 16 soutěžních stanovišť.
I tento rok si soutěžící zkusili netradiční disciplíny, kde hlavním hodnotícím parametrem byla týmová spolupráce, podpora a vzájemná komunikace. Aktivním účastníkem na každém stanovišti musel být každý člen družstva, což mnohdy vyžadovalo zatnuté zuby a překonání sebe samého.
Soutěžilo se v dojení ovce – docela oříšek pro dnešní mládež, střelbě z luku a vzduchovky, paddleboard – kde zvednout indicii z vody nebyla legrace, lanové dráze, společné plnění děravého kýble i nošení vody v cedníku, psí spřežení – celý tým vytvořil psí spřežení včetně kostýmu a otěží, dopravil svého mašera na určené místo, kde načas snědli příděl granulí a alou se sáněmi zpět do cíle – chyběl jen sníh. Ten postrádali i lyžaři, kteří na společném páru lyží zdolávali vytyčenou trasu, zimní byly jen nafasované čepice a šály. Následoval šumavský zorbing v pneumatice z „vyvážečky“ – ne každému se do ní chtělo, ale tým je tým a tak šup z kopce. Příjemným zpestřením byly motokáry pana Jedličky, kde pak soutěžní realitu opět nastolila Armáda ČR – a to nešlo o ostnatý drát nad plazícími se. Zkouška pokusu, kde k detonaci nebylo daleko, pak vystřídala „lidská loutka“ jednoho z účastníků, ovládána zbytkem týmu, nu a splňte tak nějaký úkol. A mnohé další.
Závěrečnou párty přeživších a vyhlášení vítězných týmu, na nově upravené zahradě našeho domova, doprovázel DJ Mára. Bylo to fajn, nu a řekněme si upřímně, aspoň ty naše děti chvíli nezlobily a zapomněly třeba i na útrapy vlastního bytí.
Děkuji všem, kteří mi s organizací pomohli: Město Horní Planá, Armáda ČR – tým poručíka V. Binara, p. Pavel Jedlička, Povodí Vltavy, s. p. – ing. Radovan Honza a p. Radek Miler, a celý tým mých úžasných kolegů a kamarádů.
„ … závidíme prostředí a možnosti, které nabízí vaše okolí, moc se nám den líbil a přijedeme zase, teta a děti z DD Volyně.“
Jana Šlechtová