380 738 258 info@detskydomovhp.cz

Celorepublikové kolo sportovních her v Tachově

Díky povedeným výkonům na regionálních sportovních hrách dětských domovů v Humpolci se několik našich dětí kvalifikovalo do sportovních her DD republikové úrovně, které se letos konaly 5. a 6. června v Tachově. Soutěžilo se ve stolním tenise, volejbale, fotbale a atletických disciplínách. Společně s DD Nová Ves u Chotěboře a DD Humpolec jsme vytvořili soutěžní tým, který v celkovém součtu bodů skončil na pátém místě. Co se týká účasti konkrétně našich dětí, v atletice Horní Planou reprezentovaly Nikita Zoe Wunsch a Valérie Kováčová. Niki příjemně překvapila solidním 5. místem ve skoku dalekém s výkonem 3,82 m. Při osmistovce si však špatně rozvrhla síly a dobrý výkon už nezopakovala. Valérie, které nikdo neřekne jinak než Vali, vrhla koulí slušných 7,17 m a skončila ve středu výsledkové listiny. Obě děvčata se pak podílely na zisku skvělého 2. místa v soutěži dívčích volejbalových družstev. Vali se díky svému povedenému výkonu pod sítí zasloužila o nominaci do mezinárodního turnaje dětí z DD, který se bude konat v Ostravě. Poslední disciplínou, kde byly vidět děti z DD Horní Planá byl fotbal. Do sestavy fotbalového týmu se probojoval Jirka Oračko, Dominik Pour a ke konci turnaje do hry zasáhla i všestranná Vali. Kluci s Valérií předváděli výborný fotbal a bojovali o celkové vítězství. Při konečném sčítání uhraných bodů rozhodla o jejich 2. místě až bilance vzájemného zápasu s týmem Plzeňského kraje, který fotbalový turnaj nakonec vyhrál. Z hornoplanských dětí se fotbalové klání nejvíce vyvedlo Jirkovi Oračkovi, který si za svou hru ve středu zálohy taktéž zasloužil nominaci na mezinárodní sportovní hry DD v Ostravě.