380 738 258 info@detskydomovhp.cz

1. ročník "Adrenalin na Lipně"

1. ročník „Adrenalin na Lipně“
Byla jsem pověřena uspořádáním akce, za náš Dětský domov, kdy parametrem bylo něco nevídaného, něco, kde si každé zúčastněné dítě zažije pocit „dna svých vlastních sil“, zároveň ho však dopředu požene chtíč a chuť, také vůle a podpora svého týmu s jasným cílem nevzdat se, dojít společně až do konce! Do adrenalinového dne se přihlásilo 10 týmů – DD Radenín, DD Boršov, DDŠ Šindlovy Dvory, DD Hamr na Jezeře, ZŠ Horní Planá se dvěma týmy, děti z Borovan atd.
Startovali jsme od deváté hodiny ranní, se sluníčkem na obloze, na pláži, kde každý tým obdržel propozice – mapa trasy – okruh cca 9 km, rozmístění stanovišť, aneb 15 zastávek na vyčerpání fyzických i psychických sil každého člena týmu – o pedagogickém dozoru, který každé družstvo doprovázel, ani nemluvě. Pokud se účastníci zorientovali v mapě, čekalo je trasou např.: ošetření zraněného, vědomosti o Lipensku, lanová dráha, kooperace na raftu, střelba z luku a vzduchovky, cyklisticky i na kolečkových bruslích zdolání části ze strastiplné trasy, stavba voru a ostrá zkouška jeho kvality (na rybníku, kde půlmetrový nános bahna byl motivací postavit vor co nejlépe), následoval odvoz na Knížecí Stolec – vyšplhání se na jeho vrchol, v čase co nejkratším, i za cenu poponesení nejunavenějšího člena družstva, dále pak vysilující trasa armádou ČR postavená, pokusy na dvou stanovištích – kdy nevíte, zda alchymie neukončí pokračování vašeho družstva, avšak blížící se jízda na motokárách a konečné stanoviště našich hasičů s uhašením nejen sluncem opálených obličejů a zdoláním poslední zkoušky v jejich režii, to bylo závěrečnou kapkou před kolapsem všech, kteří ráno s úsměvem vyšli na trasu.
Zakončení pochůzkou Stifterovo stezkou, kde se nemístní i místní kochali výhledem, a záviděli malebnost, klid a všemožné příležitosti, které nabízí bydlení v naší Horní Plané. Postupné dopravení se zpět na pláž, kde vše začalo, už bylo spíše silou vůle. V mezidobí, než se vrátili všichni adrenalinoví účastníci, se ti čekající u vody prováželi motorovým člunem a doufali, že výsledek jejich celodenního utrpení bude ten nejlepší. Hodnotícím parametrem byla především: týmová práce, podpora, snaha, dostat ze sebe maximum a věřit nejen sám sobě, ale i těm, které měl každý vedle sebe, svému týmu!
Oceněni byli všichni nejen euforií, že došli do cíle, ale i sladkou odměnou na doplnění sil. Děkujeme statečným za účast! Dočerpejme sílu do druhého ročníku.
Děkujeme také všem, kteří naši akci podpořili: Město Horní Planá – pan starosta Mgr. Jiří Hůlka, členové Rady města, VLS ČR – divize Horní Planá – Ing. Král Petr, Jiří Flíček, Radek Šlechta, Dobrovolní hasiči Honí Planá, pan Pavel Jedlička – motokáry, paní Anita Muchová a Anna Chmilová z oblastního spolku ČČK, MS ČČK VZS Dolní Vltavice, Mgr. Pavel Pípal, Výcvikové zařízení Boletice – mjr. Ing. Petr Sláma, por. Vojtěch Binar a Zdeněk Jindra, Povodí Vltavy s. p. – Radek Miler, Věda nás baví v zastoupení J. Hardta, Klub mladých Borovany – tito všichni zmínění byli ochotní a velice vstřícní – bezúplatně, jen za prosím a děkuji. Také moji kolegové: teta Hela, Olča, Míša, Jana, Radka, Ája, Mirka, Petra, p. učitelky Martina a Hanka, naše zdravotnice Lenka, kuchařky DD, strejdové Standa a Attila, jsou lidé, se kterými se dá jít na konec světa nebo pořádat „Adrenalin na Lipně“. Díky všem. Náš nový pan ředitel Mgr. Jan Urban nám věřil a umožnil nám realizovat se, i jemu děkuji.
Jana Šlechtová za DD, ZŠ a ŠJ